Balustrada to wydawałoby się niepozorny detal architektoniczny. Tymczasem pełni ona ważną funkcję i istotnie wpływa na wygląd całego budynku. Osłania i zabezpiecza przestrzeń tarasu lub balkonu, a jednocześnie jest jego dekoracją. Co ważne, powinna nie tylko zdobić dom, ale też spójnie komponować się z pozostałymi jego elementami zarówno pod względem formy, jak i stylu.

Balustrada ma nam przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo, jednak nie należy zapominać, że jest również oprawą i ciekawym urozmaiceniem elewacji, dlatego powinna do niej pasować. Wyjątkowo oryginalna, fantazyjna będzie prezentować się pretensjonalnie, minimalistyczna z kolei może okazać się zbyt banalna. Właśnie z tego względu jej idealne dopasowanie do całego obiektu jest tak ważne.

Zamawiając balustradę, trzeba też zwrócić uwagę na komponenty zewnętrznego odwodnienia oraz rodzaj wykończenia samej płyty balkonu lub tarasu. Tworzą one bowiem wizualnie jednorodną całość, a jeden źle dobrany element może zburzyć harmonię. W przypadku domów o architekturze nawiązującej do stylu tradycyjnego lub regionalnego odpowiednie okażą się balustrady z naturalnego drewna albo kompozytu. Oba te materiały mogą z powodzeniem współgrać również z modernistycznym budownictwem, o ile tylko wielkość, kształt i proporcje desek dobierzemy do linii i formy całej bryły.

Odpowiednie materiały znajdziecie Państwo w firmie DH System, która oferuje deski balustradowe drewniane i kompozytowe w różnych rozmiarach i kolorach, a także akcesoria i dodatki wykończeniowe.