Deski kompozytoweTaras to miejsce, które służy wypoczynkowi oraz pracy w czasie wiosny, podczas lata i wczesną jesienią. Na tarasie spożywamy posiłki, czytamy książki, spotykamy się z bliskimi czy spędzamy czas z dziećmi. Jednakże zanim taras pojawi się w otoczeniu domu, wielu gospodarzy domu zastanawia się nad tym, jaki materiał będzie odpowiednim do zastosowania na podłogę. Jedną z propozycji, która sprawdzi się pod tym kątem, jest deska kompozytowa.
Deska kompozytowa jest połączeniem polichlorku winylu oraz mączki drzewnej. Jej powierzchnia przypomina drewno, cechuje się różnorodnością kolorów, wzorów, a także różnymi możliwościami wykończenia. Polichlorek winylu zapewnia trwałość i odporność na wilgoć oraz grzyby. W tworzywie zawartość drewna wynosi od 30 do 50 procent. Deski kompozytowe nie posiadają na powierzchni sęków, ich kolor jest jednolity, a stosowane systemy montażu pozwalają uniknąć ekspozycji listew i wkrętów, co zapewnia wysokie walory estetyczne. Deski kompozytowe będą idealnym rozwiązaniem w przypadku wszystkich osób, które cenią sobie łatwość wykonania oraz estetykę. Podłoga wykonana z deski kompozytowej nie wiąże się z koniecznością stosowania środków chemicznych, gdyż wystarczające jest czyszczenie mechaniczne. Deski kompozytowe nie oznaczają także konieczności stosowania impregnacji, ponieważ są wyposażone w swoją naturalną ochronę.
Decydując się na zastosowanie desek kompozytowych, należy pamiętać o ich regularnym czyszczeniu. Powstałe zabrudzenia oraz nagromadzone zanieczyszczenia powinny być systematycznie usuwane z ich powierzchni. Dzięki temu właściciel domu będzie mógł cieszyć się nienagannym wyglądem desek kompozytowych przez bardzo długi czas.
Cena wykonania tarasu z desek kompozytowych zależy od rozmiaru tarasu, technologii wykonania konstrukcji nośnej, kształtu tarasu i kosztów zakupu materiału wykończeniowego. Deski wykonane z PCV będą kosztować więcej od produktów HDPE i PP, jednak warto pamiętać, iż te drugie będą odznaczać się nieco gorszą jakością.