Deski na elewacje

Deski na elewacje – zapraszamy do kontaktu. Jako pionierski producent, firma Silvadec posiada ponad 10-letnie doświadczenie w tej technologii oraz dysponuje wiedzą zdobywaną przez ponad 25 lat przez firmę partnerską z Ameryki Północnej.

Drewniane elewacje cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Powierzchnia z desek daje bowiem wizualne wrażenie przytulności, a to z kolei kojarzy się z bezpieczeństwem. Faktura naturalnego materiału, jego zapach i kolor – wszystko to ma wpływ na nasze pozytywne wrażenia. Nic więc dziwnego, że amatorów nie brakuje. Porządnie ułożona elewacja z odpowiednio zabezpieczonego drewna lub kompozytu okaże się prawdziwą dekoracją domu, która mimo upływu lat nadal będzie prezentowała się dobrze.

W ostatnim czasie drewno i materiały je imitujące przeżywają prawdziwe oblężenie. Domy kanadyjskie i inne budynki w technologii drewnianego szkieletu zyskują ogromną popularność. Podobnie sytuacja wygląda z materiałami wykończeniowymi. Tutaj również widać wyraźny powrót do natury.

Elewacje z drewna i kompozytu świetnie pasują do tradycyjnych stylów architektonicznych, ale ich walory doceniają również projektanci bardziej nowoczesnych brył. Co więcej, zarówno drewno, jak i kompozyt dobrze komponują się z innymi materiałami np. szkłem, kamieniem czy metalem. Są więc uniwersalne. Okładziny z desek drewnianych lub kompozytowych można ułożyć na wszystkich ścianach budynku – wówczas zyskamy wrażenie domu wiejskiego, rustykalnego. Można również wykończyć w ten sposób tylko fragmenty elewacji, by nasza konstrukcja miała bardziej współczesnych charakter.

Oblicówkę drewnianą układa się na specjalnie przygotowanym ruszcie. Ważne, by materiał na tę konstrukcję był odpowiednio zaimpregnowany (ciśnieniowo). Deski drewniane, kompozytowe, jak i wszystkie niezbędne dodatki i akcesoria oferuje Państwu firma DH System.