termo drewnoTermo drewno, czyli drewno modyfikowane termicznie jest prawdziwą konkurencją dla gatunków egzotycznych. Materiał powstaje podczas wieloetapowej obróbki cieplnej w specjalnych piecach. Drewno poddaje się działaniu wysokiej temperatury i pary wodnej.

 

Ten dość skomplikowany proces usuwa wilgoć z surowca, przez co zahamowane zostają wszystkie niekorzystne przemiany zachodzące w tym naturalnym materiale. Po opaleniu i zahartowaniu drewno staje się odporne na pleśnie, grzyby, gnicie i biodegradację, a rodzime gatunki (takie jak sosna, jesion, dąb, buk, topola, jodła, świerk) zaczynają nabierać właściwości podobnych gatunkom egzotycznym.
Technologia produkcji termo drewna jest w pełni bezpieczna dla środowiska, ale dość trudna do przeprowadzenia, dlatego niewielu producentów jest w stanie zaoferować naprawdę doskonałej jakości wyrób. W wyniku modyfikacji drewno ciemnieje, a zmiana barwy następuje równomiernie w całym przekroju, dzięki czemu surowiec można dowolnie obrabiać, bez obawy, że podczas heblowania czy szlifowania zacznie tracić odcień.
Termo drewno nie tylko zyskuje wysoką odporność na procesy biodegradacji, ale również na wilgoć. Podczas obróbki termicznej spada jego higroskopijność, dlatego może być z powodzeniem stosowane na zewnątrz (np. na tarasach), ale także w pomieszczeniach, takich jak łazienki, sauny czy kuchnie. Wyparowują również żywice, których pojawianie się na deskach jest niepożądane. Za ważną cechę termo drewna należy też uznać to, że nie wypacza się i nie krzywi, gdyż spada jego podatność na pęcznienie i skurcz.

Termo drewno Warszawa

DH-System
ul. Poleczki 13 paw. 3 (wjazd od ulicy Tango)
02-822 Warszawa

biuro: tel. +48 730 943 310
biuro@dh-system.pl

przedstawiciel handlowy Adam Dzięcioł: tel. +48 730 943 380
adam@dh-system.pl

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, magazyn 9:00-16:00
sobota w godzinach 9:00-14:00, magazyn 9:00-13:00
sprzedaż hurtowa, magazyn

Do dyspozycji klientów duży parking