Naturalne drewno, mimo że wymagające, jest materiałem chętnie wykorzystywanym przez architektów i dekoratorów wnętrz.
Elewacja z drewna idealnie wpisuje się zarówno w tradycyjny, minimalistyczny, jak i skandynawski styl budownictwa. W nowoczesnej architekturze drewniana elewacja jest łączona z industrialnymi materiałami, takimi jak metal i szkło. Drewniane elewacje stały się elegancką i prestiżową wizytówką najdroższych budynków w centrach miast oraz modnych dzielnic podmiejskich.
Cedr (Western Red Cedar)
Cedr to gatunek drewna, który pierwotnie z dumą porastał zbocza Himalajów. Odznacza się naturalnie wysoką odpornością na działanie czynników biologicznych (grzybów, pleśni i owadów) oraz wysoką stabilnością wymiarową. Elewacja z drewna cedrowego poprawia właściwości izolacyjne budynku, dzięki złożonej strukturze komórkowej. Kolor poszczególnych desek przechodzi od beżu do ciemnego brązu. Drewno jest przyjazne w barwieniu, jak i obróbce.Nie wymaga zabezpieczenia. Z upływem czasu będzie pokrywało się naturalną patyną. Dla utrzymania pierwotnego koloru cedru zaleca się olej impregnujący.

Meranti (Dark Red Meranti)
Jeden z najgęstszych gatunków drewna liściastego. Egzotyczne Meranti pochodzi z terenów dalekiej Azji Południowo-Wschodniej. Występuje w kolorach od żółtoszarego do czerwonobrązowego. Na pierwszy rzut oka barwami może przypominać mahoń. Elewacja z Meranti chroni budynek przed uszkodzeniami mechanicznymi i ogranicza straty ciepła. Jest również dobrym izolatorem akustycznym, ograniczając hałas słyszalny wewnątrz budynku. Znakomicie chłonie farbę oraz lakiery. Na polskim rynku popularne w postaci stolarki okiennej. Deski wymagają zabezpieczenia środkami impregnującymi z każdej strony.

Modrzew Syberyjski
Pachnący i wytrzymały gatunek drewna iglastego, naturalnie rosnący w syberyjskiej tajdze. Trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Dzięki wysokiej zawartości żywicy świetnie znosi zmiany pogodowe oraz jest odporny na rozwój grzybów i pleśni. Niska chłonność wody sprawia, że można całkowicie zrezygnować z jego impregnacji. Dla zachowania walorów kolorystycznych wystarcza olejowanie. Możemy też napawać się naturalną patyną, powstającą z czasem na gęstym usłojeniu, która absolutnie nie rzutuje na parametry techniczne desek. Godny rywal dla gatunków egzotycznych.

Okoume
Lekkie drewno pochodzenia afrykańskiego o jednolitym usłojeniu, który przyciąga spojrzenia na całym świecie. Delikatna łososiowo-różowa barwa desek doskonale prezentuje się zarówno na elewacjach nowoczesnych osiedli, jak i klasycznych domów jednorodzinnych. Wytrzymałe oraz stabilne wymiarowo. Izoluje termicznie i wycisza. Wygodne w obróbce i łączeniu, z łatwością absorbuje środki malarskie oraz lakiernicze. Ze względu na swoje walory jest chętnie wykorzystywane do budowy jachtów i łodzi. Egzotyczny gatunek wart swojej ceny. Deski wymagają zabezpieczenia środkami impregnującymi z każdej strony.

Świerk skandynawski
Wysokiej jakości deska z drewna iglastego, pochodzącego z mroźnych obszarów Europy Północnej i Środkowej. Posiada kremowo-biały kolor o lekko żółtym zabarwieniu oraz niewielkie sęki. Drewno bogate w żywicę, czyli naturalny impregnat. Łatwe oraz wygodne w obróbce i barwieniu. Idealnie nadaje się do malowania farbą lub lazurą do drewna. Mało kurczliwe i odporne na działanie zasad oraz kwasów. Przy stosowaniu na zewnątrz wymaga impregnacji środkami chemicznymi. Świerk to naturalne drewno w przystępnej cenie, idealne do domów w stylu skandynawskim i podbitek.
