Taras kompozytowy jest trwały, odporny na niesprzyjające warunki pogodowe i można go dość szybko ułożyć. Co istotne, nie wymaga prac konserwacyjnych, a producenci udzielają nawet 25 lat gwarancji na swoje wyroby. Nic więc dziwnego, że nowoczesny materiał wypiera tradycyjne drewno.
Klienci coraz chętniej wybierają deski kompozytowe na taras, gdyż do złudzenia przypominają naturalny surowiec. Również w dotyku ich struktura jest porównywalna do drewna. Zapewniają przy tym lepsze właściwości, nie wymagają odnawiania, impregnowania i malowania. Łatwo się czyszczą, są pozbawione zadr, sęków. Mają równomierny odcień, bez przebarwień i odprysków.
Tarasy kompozytowe powstają z materiału, który jest mieszaniną mączki drzewnej i PCW, czyli polichlorku winylu. Zawartość naturalnych składników może w kompozycie sięgać nawet 50%. To dzięki temu nowoczesne deski nie wyglądają sztucznie. Dodatek polimeru z kolei sprawia, że zyskują pożądany kolor, są solidne, wytrzymałe, nie wypaczają się i nie pęcznieją pod wpływem wilgoci, są odporne na obciążenia. Nie poddają się też działaniu niskich i wysokich temperatur, przez co nie zmieniają wyglądu przez lata. Szczotkowanie i ryflowanie powierzchni desek, z których wykonuje się tarasy kompozytowe, gwarantuje nie tylko ciekawy wygląd i fakturę materiału, ale też właściwości antypoślizgowe. To szczególnie ważne na otwartej powierzchni tarasu, gdzie nieraz dostaje się wilgoć lub błoto.
Taras kompozytowy jest idealnie prosty, zachwyca estetycznym, dopracowanym wyglądem. Na dodatek specjalny system mocowania pozwala w taki sposób montować deski, że nie widać żadnych gwoździ, wkrętów ani innych elementów konstrukcyjnych. Pod taką powierzchnią nie trzeba kłaść izolacji, wystarczy równa betonowa wylewka z lekkim spadkiem zapewniającym właściwy odpływ wody.
Deski na tarasie kompozytowym najczęściej przypominają egzotyczne, ryflowane drewno egzotyczne. Są wygodniejsze zarówno w montażu, jak i w utrzymaniu czystości. Wystarczy je tylko od czasu do czasu umyć, choćby wodą z ogrodowego węża lub ewentualnie wysokociśnieniowej myjki, jednak pod niezbyt dużym ciśnieniem.
DH-System
ul. Poleczki 13 paw. 3 (wjazd od ulicy Tango)
02-822 Warszawa
biuro: tel. +48 730 943 310
biuro@dh-system.pl
przedstawiciel handlowy Adam Dzięcioł: tel. +48 730 943 380
adam@dh-system.pl
Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00, magazyn 9:00-16:00
sobota w godzinach 9:00-14:00, magazyn 9:00-13:00
sprzedaż hurtowa, magazyn
Do dyspozycji klientów duży parking